Avaleht

Seto Kimmäs

kimmas_12Seto Käsitüü Kogo kuulutab tekstiili valdkonnas välja märgi ,,Seto Kimmäs’’ 2016 taotlusvooru.

Seto tekstiilimeistrid saavad ajavahemikul 28.juuni – 26.juuli 2016 taotluse esitada meili teel kogo@setomaa.ee  ja tootenäidised toimetada  Seto Käsitüü Kogo kontorisse ( eelnevalt helista  tel.56200057). Märki saavad taotleda Setomaa elanikud, Setomaaga seotud ja siin tegutsevad ettevõtted nendele toodetele, mis on pärimuslikku laadi või seotud seto traditsioonidega. Seto Käsitüü Kogo tekstiili valdkonna hindamiskomisjon  vaatab taotlused läbi ning kriteeriumidele vastavatele toodetele väljastatakse märgid Seto Kuningriigipäeval 6.augustil 2016 Värskas.

Meistrid saavad vastava tunnistuse ning õiguse osta toodetele märgid mida tarbijate teavitamiseks oma toodetele kinnitada. Märkide esiküljel on garantiimärk SETO KIMMÄS, mis kinnitab, et käsitööese on toodetud Setomaal ning see on kvaliteetne, vastupidav ja nägus. Märkide tagaküljel on näidatud, millises kategoorias –  S´OOAONÕ või MUSTINÕ – on märk väljastatud.

Kategooria MUSTINÕ (endisaegne) märgistus ütleb tarbijale, et käsitöötoode on valmistatud maksimaalselt Seto käsitöötraditsioone järgides.  Kategooria S´OOAONÕ (tänapäevane) märgistus ütleb, et antud eseme valmimisel on kasutatud seto  traditsioonidele omaseid elemente. Varasemalt on väljastatud  7 MUSTINÕ  ja 16 S´OOAONÕ märki.

Uuendatud info märgi taotlemise, väljaandmise ja kasutamise kontrollimise kohta on Seto Käsitüü Kogo kodulehel www.kogo.ee, samas on printimiskõlbulik taotlusankeet. Koostöös Kroonikogo ja Seto Kuningriigipäeva korraldajatega antakse 2016.aastal esimest korda Seto Kimmäs märgid välja ka toidu valdkonnas. Tunnustuse saavad traditsioonilise toidu žürii poolt hinnatud Setomaa meistrid.

Lisainformatsiooni saamiseks helista 56200057 või saada meil kogo@setomaa.ee

Seto Käsitüü Kogost

Meeste ja naiste käsitöö ümbritseb ja kaunistab setode igapäevast elu. Elus toimetulekuks hakati erinevaid töövõtteid ja näpuosavust omandama üsna varakult.

Tänapäeval võib traditsiooniline käsitööoskus olla nii eluviis kui ka elatusallikaks.

MTÜ Seto Käsitüü Kogo asutati 18. juulil 2006. a. Obinitsas. Meie hulgas on nii käsitööga tegelevaid ettevõtjaid, mittetulundusühinguid kui ka käsitöömeistreid.

Seto Käsitüü Kogo eesmärk on seto traditsioonilisel käsitööl põhineva ettevõtluse arendamine seto käsitöötraditsiooni järjepidevuse ja säilitamise kaudu. Meilt saab informatsiooni traditsioonilise käsitöö kohta tekstiilist palkmajadeni. Vastavalt soovile paneme kokku Teid huvitava seto käsitöö koolituse. Meie liikmetelt on võimalik tellida erinevid käsitöötooteid ning teenuseid.