Pood

seto niplispitsi raamatIlmunud 2015

Raamatus on Eesti Rahva Muuseumi kuraator Reet Piiri poolt kokku pandud ülevaade seto vanemast rahvarõivast ja mõnedest tekstiiliesemetest, mida kaunistab just niplispits. Kauaaegne niplispitsi õpetaja ja edendaja Eeva Talts tutvustab, kuidas seto pulgapitsi valmistada. Raamatus on pilte Tartu ja Setomaa muuseumide pitsidest ja juhiseid nende valmistamiseks.

Seto Niplispits 15,00 eurot  

Ilmunud 2011

See raamat on pühendatud neile naistele ja neidudele, kel vanal ajal pärast rasket füüsilist talutööd jätkus kannatlikkust valmistada peenekoelisi esemeid. Raamatu autor Ülle Paltser on tähelepanu alla võtnud seto kõlavööde kudumise tehnikad, vöö otste kinnitamis-ja kaunistusviisid ning töövahendid. Raamatust leiab 18 ERM-i kogudes oleva kõlavöö  valmistamise kirjeldused eesti ja seto keeles.

Seto Kõlavööd 12,00 eurot  

suurrätidIlmunud 2008

Raamat on kasulik õppematerjal igale kangakudujale ja käsitöötegijale. Siit saab ülevaate ajaloolisest suurrättide levikust, kirjeldatakse suurräti kudumist ning tutvustatakse kaheksat erinevat Setomaalt leitud suurrätti. Autor Ingrit Kala on koondanud ja raamatusse täheldanud Värska Käsitööselts Kirävüü naiste poolt kootud suurrätid.

 

Seto Suurrätid 6,00 eurot  

 

kirriv kevväiIlmunud 2014

20 aastat Setomaal Pitsipäevi vedanud ja korraldanud Tiiu Kunst on raamatusse kogunud Seto pitsi päevade parimad tööd. Kogumikalbumis on märgitud kõigi preemia saajate nimed ja tööde pealkirjad aastatest 1994 – 2013

20 kirivät keväjät 6,00 eurot