Pood

Ilmunud 2023

Seto rahvarõivad on 624-leheküljeline setode rõivaste ilu eksponeeriv koguteos. Raamatust leiab eraldi peatükid: naiste rõivad, meeste rõivad, kindad, sukad ja kasukad, laste rõivad ning kuidas seto rõivaid on kajastatud rahvalaulus. Lugeja saab ülevaate seto ainesest tänapäeva moes ja leiab esemete lõikelised joonised. Kokkuvõtted inglise keeles.

Seto Rahvarõivad 70,00 eurot

 

 

 

 

 

Ilmunud 2011

See raamat on pühendatud neile naistele ja neidudele, kel vanal ajal pärast rasket füüsilist talutööd jätkus kannatlikkust valmistada peenekoelisi esemeid. Raamatu autor Ülle Paltser on tähelepanu alla võtnud seto kõlavööde kudumise tehnikad, vöö otste kinnitamis-ja kaunistusviisid ning töövahendid. Raamatust leiab 18 ERM-i kogudes oleva kõlavöö  valmistamise kirjeldused eesti ja seto keeles.

Seto Kõlavööd 12,00 eurot

 

seto niplispitsi raamatIlmunud 2015

Raamatus on Eesti Rahva Muuseumi kuraator Reet Piiri poolt kokku pandud ülevaade seto vanemast rahvarõivast ja mõnedest tekstiiliesemetest, mida kaunistab just niplispits. Kauaaegne niplispitsi õpetaja ja edendaja Eeva Talts tutvustab, kuidas seto pulgapitsi valmistada. Raamatus on pilte Tartu ja Setomaa muuseumide pitsidest ja juhiseid nende valmistamiseks.

Seto Niplispits 15,00 eurot