Seto Kimmäs märkide väljastamine

 

Seto Kuningriigipäevseto kimmäs tunnuskirja saajad 2016al  Värskas 6.augustil 2016 anti tekstiili valdkonnas välja Seto Kimmäs märgi kasutuse õigust. Žürii koosseisus: Tiiu Kunst, Anna Kõivo, Terje Lillmaa ja Ingrit Kala olid hindamisel üksmeelsed, ega vajanud ekspertide kaasamist.

Sigre Andresoni pikki käüssidega hame ja meeste sukad said Mustitsõ märgi. Külli Jacobson on varasemalt saanud Kimmä märgi oma valmistatud labakinnastele ja sõrmikutele, nüüd taotles ta kvaliteedimärki meeste sukkadele ja Mustinõ märk talle ka väljastati. Ülle Kauksi on juba mõnda aega valmistanud pakutrüki tehnikas kaunistatud seto siide. Evar Riitsaare kujundatud trükipakkudega Ülle trükitud siidid sai Sjooaosõ Kimmä märgi. Sigre seto pitsiga  heegeldatud kässipeesütäja on valminud seto traditsioonilisi töövõtteid kasutades ja kannab nüüdsest samuti Kimmäs Sjooaonõ märki.

Esmakordselt  anti Seto Käsitüü Kogo, Kroonikogo ja Kuningriigipäeva korraldajate koostöös välja Kimmä märgi kandmise õigus ka seto toidule. Iti Toomi küpsetatud leib ja Lea Ojaperve valmistatud sõir kiideti zürii poolt võrreldes teistega kõige traditsioonilisemaks. Kaspar Kala õlu ja Ahti Vainura hansa kannavad nüüdsest samuti Kimmä märki.

Kategooria MUSTINÕ (endisaegne) märgistus näitab, et käsitöötoode on valmistatud maksimaalselt Seto käsitöötraditsioone järgides.  Kategooria S´OOAONÕ (tänapäevane) märgistus näitab, et antud eseme valmimisel on kasutatud seto  traditsioonidele omaseid elemente.Varasemalt on antud välja antud  16 kaasaegset ja 7 mustist märki.

Otsige müügilettidelt Seto Kimmäs märgiga tooteid ja te ei pea kahetsema kauba kvaliteedis!