Viimased postitused

III Seto käsitöölaager

III Seto käsitöölaager toimub 13.-15. juunil Setomaal, Litvina külas, Kriisa talus.
Osalema on oodatud kuni 15 erinevas vanuses seto käsitööhuvilist, eelnevad oskused pole määravad.

REGISTREERIMISVORM: https://forms.gle/N59rk2nG1BJVpRKGA

3-päevane käsitöölaager tutvustab seto kultuuri ja käsitööoskusi. Tegevused on gruppides ja hõlmavad õppimist ning tegutsemist vokitöödest kuni seto tikandi valmistamiseni. Laagris saavad osalejad valmistada seto vöid mitmel erineval moel. Nende päevade jooksul kõneldakse seto keeles ja päevi täidab käsitöö. Juhendajad on Värska Käsitööselts Kirävüü naised.

Laagri toit valmib kohalikust toorainest ise valmistamisel. Õhtud sisustatakse lauldes, pilli mängides ja tantsides. Laager on suunatud täiskasvanutele, kuid laagrisse võib tulla ka koos lastega.
Laager algab pühapäeval, 13.juunil kell 11.00 ja lõpetame teisipäeval, 15.juunil kell 18.00 lõpupeoga.

Laagri osalustasu:
Täiskasvanu – 80 eurot
Noor (13-25) – 50 eurot
Laps alla 12 aasta – 20 eurot

Osalustasu sisaldab laagri õpitubasid, tegevusi, osalist töömaterjali ning kõiki toidukordi.
Laagri osalustasu palun kanda MTÜ Värska Käsitööselts Kirävüü arvelduskontole EE702200221033401905 Selgituseks osaleja nimi. Juhul, kui eriolukorra tõttu ei ole sel ajal laagri korraldamine võimalik, siis lükkub laager edasi või tagastame osalustasu.

Laagri õpitubade kokku seadmisel arvestame osalejate soovidega. Laagri päevakava koos muu olulise infoga (nt soovituslikud oma töövahendid, materjalid jms) saadame registreerunutele meilile hiljemalt 1.juunil.

Täpsem info: Ingrit Kala, ingrit@setomaa.ee, 5120659
FB: Kriisa talo Setomaal, veebileht: kogo.seto.ee

28. Seto pitsi päevad

7.-28. mai 2021 toimuvad 28. Seto pitsi päevad pitsipäevade sünnipaigas Värska Kultuurimajas.

Konkursi teemaks on Pidupits / Pitsi pidu!

Ootame konkursile töid, mis on seotud selleaastase teemaga nii, kuidas ise tunnete. Konkursile võib esitada nii seto värvilise pitsi, valge heegelpitsi kui ka niplispitsiga kaunistatud esemeid. Hindamisel on tähtis, et töö oleks teostatud korrektselt, sobilik teemasse ning lõpptulemus oleks kaunis ning seto traditsioone järgiv. Konkursitöö ei tohi olla varem eksponeeritud. Konkursi tööd, mis on varustatud pealkirja, lühikese kirjelduse ning valmistaja nimega esitada Värskasse Seto Käsitüü Kogo kontorisse hiljemalt 4.mai 2021 hommikul kell 9.00. Postiga saata aadressil: Ingrit Kala, Pikk 12, Värska 64001, Setomaa vald, Võru maakond.

Kõik tööd pildistatakse ja seatakse rahvale vaatamiseks välja Seto Käsitüü Kogo Facebooki lehele. Konkursi tööde näitust saavad Värskas külastada kõik käsitööhuvilised tööpäevadel. Näitus jääb avatuks 27. maini. Ootame osalema kõiki endisi pitsimeistreid, aga ka uusi tegijaid nii Setomaalt kui väljastpoolt. Eraldi kategooria on ka koolinoorte töödele. Parimatele on auhinnaks rahalised preemiad.

Maikuu jooksul toimuvad lisaks veebipõhised pitsi valmistamise õpitoad! Lisainfo õpitubade kohta peagi tulekul.
Parimad 2021. aasta pitsiheegeldajad kuulutatakse välja 28. mail kell 15.00.
Üritust veab Seto Käsitüü Kogo – Ingrit Kala, 56200057, ingrit@setomaa.ee.

Avoska õpituba

Ootame kõiki avoska-huvilisi 9. detsembril Obinitsa, kuhu tuleb meile Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu Mentorprogrammi mentor-koolitaja Maret Sikstus õpetama kalavõrgu kudumise tehnikas avoska valmistamist. Avoska on võrkkott, mida kasutati ka meil igapäevaselt enne kilekottide tulekut.

Vajalik eelregistreerimine – kogo@setomaa.ee meilile, kus saadame ka info töövahendite ja materjali kohta.

Kitasniku õmblemise töötuba

Kas su latsõl om kitasnik väikost jäänü? Kas tahassi hinele vahtsõt sukmani? Kas su perreh jaatas katõ pääle ütte kitasnikku? Kas su naabrinaane om pallõlnu, et umblõ no mullõ vahtsõnõ rüüd?…
Ku näidest küsümüstest ütele saat vastata jaatavalt, sis olõssi õkvalt õigõ aig tulla ütitsele umblõmisõ pääväle. Ruumi mahas õkvalt viil mõni huvilinõ. Anna tulõkist tiidä’!